• „Chatka na 3 Maja” w Chorzowie, ul. 3 Maja 78 przy SP15

Chatka jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wsparcia dziennego. Dzieci i młodzież mogą tu liczyć na wszechstronną pomoc m.in. w odrabianiu zadań domowych, pomoc w nauce, zajęcia w kółkach zainteresowań, aktywne spędzanie wolnego czasu. Radą i pomocą służy również psycholog, specjalista od gimnastyki korekcyjnej. Codziennie od poniedziałku do piątku przez cały rok kalendarzowy na uczestników świetlicy czeka wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i opiekuńczo-wychowawcza. W świetlicy odbywają się zajęcia w grupach socjoterapeutycznych, prowadzone przez doświadczonych socjoterapeutów. Zajęcia w świetlicy kończą się posiłkiem. W ciągu roku szkolnego jest to kolacja, zaś w czasie ferii i letnich wakacji gdy zajęcia odbywają się rano – obiad.